Výlet po východním Bali

CHRÁM TIRTA GANGGA – VODNÍ PALÁC TAMAN UJUNG – CHRÁM LEMPUYANG – HEAVEN GATE

Vodní chrám Tirta Gangga je místem, které patří mezi to nejhezčí, co můžete na východě Bali navštívit. Zahrady se spoustou krásných exotických květin, bazénky s obřími kapříky, sochy bohů a zvířat s jedenáctistupňovou fontánou. Tento komplex nechal postavit v roce 1948 rádža z nedaleké Amlapury. V jednom z bazénků je možné sevykoupat. Můžete si tedy s sebou vzít plavky.

Palác Taman Ujung je obklopený jezírky, kaskádovitými zahradami, sochami a nádherným výhledem na celý komplex. Nechal ho vybudovat poslední král Karangasemu v roce 1921.

Chrám Lempuyang neboli balijské schody do nebe je jedním z nejstarších chrámů na Bali. Obyvatelé okolních vesnic dokonce tvrdí, že jde o vůbec nejstarší chrám ostrova. Hlavní chrám najdete na vrcholku stejnojmenné hory Mt. Lempuyang (1175 m.n.m.). Skládá se ze 7 jedinečných chrámů (ten nejvyšší má až 1 700 schodů). Na vrcholu opravdu dostanete pořadové číslo (pro pořádek) a čekáte frontu na svou vysněnou fotku. Ne nadarmo se však říká, že na dobré věci se vyplatí počkat (to máte jako všude jinde ve světě, kde mají známé a tím pádem hojně navštěvované památky). Přejeme hodně trpělivosti, stojí to určitě za to.

Řidič s vámi projede opravdu vše, na co si vzpomenete. Vyčká, vyjedná, ukáže, provede, zařídí nebo s vámi poobědvá. V ceně není zahrnuto vstupné.

Cena

750.000 Rp (cca 1.190 Kč), v ceně není zahrnuto vstupné

Časová náročnost

10 hodin (8:00 – 18:00)

Jazyk

angličtina (dle průvodce)

Kontakt

pro objednání výletu pište na WhatsApp +420 721 847 053

Fotogalerie

Nebyly nalezeny žádné výsledky.

Podobné

Co navštívit v okolí?

BALI POČASÍ

Top články

Výlet na vodopády Sekumpul

Vodopády Sekumpul na Bali © Filip Altman Uprostřed kopců severního Bali se skrývají prý největší zdejší…
ONLINE REZERVACE LETENEK
Místo odletu:
Místo příletu:
Datum odletu: (DD.MM.RRRR)
Datum návratu: (DD.MM.RRRR)