Co je potřeba pro snadný přílet na Bali?

Připravili jsme pro vás článek, kde vám poradíme se základními věcmi, které potřebujete pro snadný přílet na Bali.

Jaká potřebujete víza do Indonésie, kolik stojí a kde je vyřídit?

Pro vstup do Indonésie je vždy potřeba mít platná víza. Základní víza pro většinu turistů jsou na 30 dní a stojí přibližně 750 Kč (500.000 Rp). Ta lze koupit přímo na letišti nebo si je můžete už předem vyřídit on-line na https://molina.imigrasi.go.id/.

Pokud se na Bali chystáte být déle než 30 dní, ale méně než 60 dní, bude nutné tato víza prodloužit. Zde doporučujeme vyřídit si on-line víza, protože ta můžete on-line také snadno prodloužit. Pokud budete chtít prodlužovat víza zakoupená na letišti, čeká vás několik návštěv imigračního úřadu, nebo jedna návštěva imigračního úřadu a navíc platba za agenta, který vám víza pomůže vyřídit.

Jaké další dokumenty si připravit na cestu?

Samozřejmostí je mít pas platný alespoň 6 měsíců od vstupu do Indonésie. Dalším potřebným dokumentem je zpáteční letenka. Už na odletovém (Praha, Vídeň, …) letišti po vás mohou chtít také příletový formulář, přestože je možné ho vyplnit i na letišti v Indonésii. Ten se vyplňuje den před odletem on-line na https://ecd.beacukai.go.id/.

Kde koupit SIM kartu?

Na Bali jsou data mnohem levnější než u nás. Proto doporučujeme využívat místního operátora TELKOMSEL. SIM kartu můžete zakoupit ihned po přistání na letišti, to Vám ale nedoporučujeme. Tam totiž dostanete za mnohem vyšší částky méně dat. Stánky, kde lze pořídit SIM, jsou skoro všude. Pro zakoupení SIM karty si s sebou vezměte svůj pas i telefon, ve kterém budete SIM využívat.

Další výhodnou možností je koupit si co nejlevnější SIM kartu a stáhnout si aplikaci TELKOMSEL. Do ní si dobijete kredit a za něj si v ní pak snadno můžete vybrat ze spousty balíčků s více daty a za nižší ceny.

Kde vyměnit peníze?

Častým dotazem bývá, zda je lepší vzít si s sebou na dovolenou eura či dolary. Kurz je proměnlivý, takže je velmi těžké říct, která měna je pro vás výhodnější. Ať už zvolíte jedno či druhé, důrazně vám doporučujeme využívat služeb větších směnáren – ideálně takových, co mají uvnitř kamerový systém. Zde máte totiž minimální pravděpodobnost toho, že budete okradeni. Malým zastrčeným pultům, které jsou označeny jako směnárny, se raději vyhněte, ačkoliv by Vás možná lákal lepší kurz.

Na letišti jsou ofiko směnárny, ale mají mírně horší kurzy, než se dají najít jinde.

Kde vybrat z bankomatu?

Po celém Bali vyberete peníze z bankomatů bez problémů víceméně všude. Bankomaty mají většinou limit na jeden výběr 2.500.000-3.000.000 IDR, je však možné opakovat i více výběrů za sebou.

Na letišti najdete bankomatů hned několik, dejte si však pozor, že některé z nich mají ještě nižší limit na výběr.

Jak se nejvýhodněji dopravit z letiště na ubytování?

První možností je domluvit si řidiče přímo s ubytováním, kam míříte. Ten na vás bude čekat se jmenovkou na letišti. Levnější možností je využití aplikací Grab nebo Gojek a řidiče si zavolat. Výhodné může být také využít dopravy z letiště od Booking.com, kde často bývá sleva a cena je pak nízká.

Chystáte se přejet na vedlejší ostrovy? (Nusa Penida, Gili islands, Lombok)

Pomocí vyhledávače níže najdete lístky na fastboat s ověřenými společnostmi za ty nejvýhodnější ceny. Více najdete na www.fastboatbali.cz.

Powered by 12Go system

Fotogalerie

Podobné

Co navštívit v okolí?

BALI POČASÍ

Top články

Výlet na vodopády Sekumpul

Vodopády Sekumpul na Bali © Filip Altman Uprostřed kopců severního Bali se skrývají prý největší zdejší…
ONLINE REZERVACE LETENEK
Místo odletu:
Místo příletu:
Datum odletu: (DD.MM.RRRR)
Datum návratu: (DD.MM.RRRR)