Praktické rady pro cestu na Bali

Indonéský ostrov Bali se nachází mezi ostrovy Jáva a Lombok. Náleží do souostroví Malé Sundy. Najdete tu mnoho krásných pláží, rozlehlé rýžové terasy, úchvatné vodopády, sopky a nespočet hinduistických chrámů. Je to místo, které má rozhodně co nabídnout. Pokud tedy nad návštěvou Bali uvažujete nebo jste dokonce rozhodnutí, že se sem vypravíte, určitě uvítáte několik všeobecných rad.

Kdy je na Bali nejlepší počasí?

Na ostrově Bali je relativně stálé počasí, takže se sem můžete vypravit v průběhu celého roku. Pokud máte rádi teplo, ostrov Bali je rozhodně tou správnou volbou, protože se nachází v tropickém podnebném pásu, a to jen 8° jižně od rovníku. Teplota je tu relativně stabilní a pohybuje se okolo 30°C. Na Bali neexistují pojmy jako jaro, léto… V podstatě se tu střídají jen dvě roční období – období sucha a období dešťů. Je také velmi důležité, v jaké části ostrova se aktuálně nacházíte. Je potřeba si uvědomit, že nejvyšší horou Bali je Agung se svými více než 3.000 metry nadmořské výšky a v jeho okolí, stejně jako v ostatních výše položených místech, rozhodně neočekávejte třicítky. Tam totiž může teplota klesnout až k 15–18°C. Dá se říct, že i toto je výhodou Bali, protože pokud už budete mít vysokých teplot dost, není nic jednoduššího, než vyrazit do hor.

OBDOBÍ SUCHA
Období sucha je na Bali od dubna do října. V tomto období počítejte přes den u oceánu s teplotami do 30°C. To, že je sucho, neznamená, že neprší vůbec. Dešťové přeháňky jsou ale kratší, méně vydatné a často spíše v noci než přes den. Další nespornou výhodou tohoto období je také to, že oceán bude mnohem čistší. Nevýhodou může být to, že je zde více turistů, a tak také ceny za letenky, ubytování, pronájmy motorek i výlety mohou být vyšší. Největší vytíženost ostrova je standardně v období července a srpna, tedy v době „evropských“ letních prázdnin. Podmínky pro zdatné surfaře jsou v tomto období lepší, protože vlny jsou vyšší a oceán čistší. Vítr na západní straně ostrova tak vytváří ideální podmínky pro surfování. Pokud jste surfař začátečník, nemusíte na podmínky brát ohled, protože se budete učit skoro na břehu.

OBDOBÍ DEŠŤŮ
Období dešťů je na ostrově Bali od listopadu do března. V tomto období stoupají teploty i nad 30°C, často pak i k 35°C a také voda v oceánu je teplejší. Vyšší teplota v kombinaci s častějšími srážkami pak znamená opravdu velkou vlhkost vzduchu. Pokud se sem tedy vypravíte v tomto období, je potřeba kontrolovat a případně i větrat oblečení. Kromě toho, že se častěji setkáte s prudkými dešti, je také potřeba počítat s tím, že právě tyto deště způsobují větší množství odpadků v oceánu a na plážích. Surfaři pak ocení spíše východní stranu ostrova. Menší návštěvnost Bali v období dešťů má určitě své nesporné výhody, nejen co se cen týká. Především na turisticky exponovaných místech každý návštěvník ocení menší fronty.

BALI POČASÍ

Kde najít nejlevnější letenky?

Nabídka letů i společností je vcelku široká a ceny se rychle mění v závislosti na poptávce. Pro první vyhledávání Vám můžeme doporučit služby společnosti Google Flights. Vyhledejte si zde takový let, který Vám nejvíce vyhovuje, a jeho nákup pak proveďte přímo na stránkách letecké společnosti.

Velmi všeobecně se dá říct, že dobrá cena zpáteční letenky se pohybuje v částce do 25.000 Kč a je pouze s jedním přestupem. Ceny letů z Prahy a Vídně jsou srovnatelné.

Jaké je nejlepší cestovní pojištění?

Na trhu existuje nepřeberné množství nabídek cestovního pojištění. Možná již máte nějaké své oblíbené. Pokud ano, tak jediné, na co je potřeba se u Vaší pojišťovny informovat, je to, zda je v pojistce zahrnuto krytí případných nákladů s onemocněním COVID-19. Toto je podmínka, kterou Indonésie požaduje. Pokud jste ještě nenašli své oblíbené pojištění, pak bychom Vám doporučili, abyste se podívali na pojištění od společnosti AXA. Nejenže máme ověřeno, že součástí některých pojistek je i COVID-19, ale navíc můžete na internetu najít kupóny na až 55% slevu jejich pojištění. Další zajímavou nabídkou je cestovní pojištění od ČPP, kde si připojištění na COVID-19 jednoduše označíte jako součást pojistky. Požadovaná výše pojistky pro toto onemocnění je pak 25.000 USD.

Jaká víza jsou nutná do Indonésie?

V této části najdete informace o turistických vízech, nebudeme řešit víza podnikatelská. Více zde.

POBYT NA 30 DNÍ, MAX. DO 60 DNÍ
Standardní víza, která si většina turistů pro pobyt v Indonésii vyřizuje, jsou třicetidenní. Tato víza je možno v případě potřeby jednou prodloužit. Víza VOA si můžete zařídit klidně až při vstupu do země na letišti. Další možností je vyřízení online. To lze učinit na webových stránkách Imigračního oddělení. V obou případech Vás víza vyjdou na přibližně 750 Kč. Víza zařízená on-line se dají také on-line prodloužit. Co se prodloužení víz zakoupených na letišti týká, proces je tak trochu byrokratický a je rozhodně potřeba několik návštěv imigračního úřadu. Abyste si proces o něco zjednodušili, doporučujeme Vám využít služeb našeho či jiného agenta, který je schopen počet Vašich návštěv snížit ze třech na jednu. I čas, který na imigračním strávíte, je schopný dostat pod jednu hodinu. A to už je přeci o něco zajímavější a rozhodně to za těch pár rupií navíc stojí.

POBYT NA 60 DNÍ, S MOŽNÝM PRODLOUŽENÍM NA 180 DNÍ
Tato víza jsou určena lidem, kteří vědí, že budou na Bali či jinde v Indonésii chtít trávit 60 dní a více. Jedná se o víza s názvem B211A. U zřízení těchto víz Vám rozhodně doporučujeme využít služeb našeho agenta. Veškeré peripetie se zařizováním vyřeší za Vás. Pokud byste se přeci jen rozhodli, že půjdete po vlastní ose, počítejte s minimálně jednou návštěvou Indonéského velvyslanectví, kam bude potřeba doložit následující dokumenty: formulář žádosti o vízum, zpáteční letenku, fotokopii pasu s platností min. 6 měsíců po Vašem návratu, Vaši fotografii (od pasu nahoru) a bankovní výpis se zůstatkem min. 30.000 Kč. Co se prodloužení týká, tato víza je možno prodloužit dvakrát, a to vždy o 60 dní. Pokud byste chtěli v Indonésii zůstat ještě o něco déle, je bohužel nutno zemi opustit. Co se prodlužování týče, jedná se o stejnou byrokracii, jako v případě VOA. Doporučujeme Vám využít služeb agenta, který Vaši návštěvu imigračního úřadu zvládne stáhnout ze třech návštěv každé dva měsíce na jednu návštěvu za půl roku. Každé prodloužení je za částku přibližně 4.500 Kč (3.000.000 IDR). Pro bližší informace a propojení s agenty nás kontaktujte.

Je na Bali potřeba očkování?

Perfektní je, že konečně po velmi dlouhé době není potřeba pro vstup do země očkování proti COVID-19.  Aktuálně tedy není pro vstup do země potřeba vůbec žádné očkování. To ale neznamená, že je vhodné tuto otázku úplně vypustit. Do Indonésie totiž existují očkování, která jsou doporučená.

Očkování, která nejsou povinná, ale pouze doporučená, jsou očkování na vzteklinu, břišní tyfus a žloutenku A a B. Dnes je novinkou také možnost očkování proti horečce dengue, kterou se ročně nakazí až 50.000.000 lidí. Zda si tato očkování pořídíte či ne, je čistě na Vás. Pokud byste o nějaké z těchto očkování měli zájem, můžete kontaktovat svého lékaře či navštívit očkovací centrum Avenier, (https://www.ockovacicentrum.cz ) kde Vám zkušený personál ochotně poradí.

Kde a jak hledat levné ubytování?

Pro vyhledávání ubytování doporučujeme využít aplikace Booking, Agoda či Airbnb. Co se ubytování týká, na Bali naleznete široké spektrum možností, kde se ubytovat, a to od nejlevnějších sdílených pokojů, přes homestay, hostely a hotely, až po špičkové resorty. Dostupnost je opravdu veliká a je tak jen na Vás, jakou o ubytování máte představu.

Z vlastní zkušenosti Vám rozhodně doporučujeme, abyste při návštěvě ostrova Bali nezůstávali celou dobu pobytu na jednom místě. Ačkoliv se vzdálenosti mezi jednotlivými destinacemi nezdají nepřekonatelné, silnice bývají často ucpané a každodenní přesuny za výlety by pak pro Vás mohly být zbytečně náročné. Rozdělte si proto ostrov na několik částí, v nich si najděte ubytování a z něj pak vyrážejte objevovat jeho krásy.

Určitě je také důležité vědět, že na většině ubytování své základní požadavky zvládnete vyřešit v anglickém jazyce. Pokud se obáváte jazykové bariéry, je tu také možnost najít ubytování u českých majitelů. Pro někoho se může zdát tak široká nabídka možností dost nepřehledná, pokud tedy máte jakékoliv obavy, můžete se na nás obrátit a s výběrem Vám rádi pomůžeme.

Jak funguje veřejná doprava a taxi na Bali?

Autobusy na Bali sice jezdí, ale pravdou je, že vzhledem k zácpám je celkem těžké s nimi počítat. Pokud sem jedete na dovolenou a necítíte se na to, abyste si pronajali a řídili skútr, existuje několik možností, jak se po ostrově přepravovat. Vždy záleží také na tom, co máte aktuálně v plánu.

Je tu možnost využít taxi (BlueBird), ale i tady existují levnější varianty přepravy. Stejně tak, jako v Evropě lidé dnes již běžně využívají Uber a Bolt, tady existují podobné aplikace. Jedná se o Grab a GoJek. Určitě si je tedy stáhněte do svého telefonu. Tyto aplikace nabízejí i možnost přepravy na skútrech. Sólo cestovatelé to jistě rádi využijí, a to především na kratší vzdálenosti a bez větších zavazadel. Potřebujete-li přepravit na delší vzdálenost, ve více lidech či s objemnými zavazadly, můžete si přes ně objednat i přepravu automobilem.

V případě, že ale máte chuť vyrazit na výlet s několika různými zastávkami, je nejlepší si zajistit řidiče, který Vás na vytoužená místa nejen odveze, ale počká na Vás než skončíte s prohlídkou. S výlety a vyhledáním vhodného řidiče se na nás můžete s důvěrou obrátit, protože jsme již mezi řidiči našli ty, kteří jsou opravdu spolehliví. Jsme schopni Vám také zajistit přepravu z letiště na Vaše první ubytování.

Co je potřeba pro jízdu na skútru?

Většina webových stránek Vám na tomto místě píše, jaký řidičák musíte mít a nebojte, i my se k tomu dostaneme. V první řadě Vás ale chceme upozornit na úskalí, která možná vůbec nečekáte a která tak můžete objevit až zde na ostrově. První důležitou věcí je, že se zde jezdí na opačné straně silnice než v naší domovině, což někomu ve finále přijde lepší, jiný se s tím těžko sžívá. Dále je potřeba počítat s tím, že je tu většina silnic velmi vytížená, a tak se doprava může zdát velmi nepřehledná. V neposlední řadě stav vozovky připomíná mnohdy spíše tankodrom, a když k tomu všemu připočítáte ještě písek a štěrk na povrchu silnic a všudypřítomné psy pobíhající kolem, je jasné, že řízení tady není úplně pro každého. Proto Vám chceme doporučit, abyste se pro vlastní jízdu na skútru rozhodli jen v případě, že s ní máte alespoň nějaké zkušenosti. Pokud se na to tedy necítíte, je pro Vás jistě dobrou zprávou, že doprava všeobecně je tu cenově dostupná. Rozhodně je to lepší volba než řešit následky jakékoliv nehody.

Pokud jste již zkušený řidič či si na trochu toho adrenalinu troufáte, rádi bychom Vás upozornili, ať s výběrem pronajímatele nehledáte pouze nejnižší možnou cenu. Může se Vám sice stát, že ušetříte pár korun, ale také s tím může jít ruku v ruce horší technický stav nabízených strojů. Možností, kde si skútr pronajmout, je opravdu hodně. Narazíte na ně v podstatě na každém kroku. Pokud chcete Váš přepravní prostředek vyřešit s předstihem, rádi Vám zajistíme nejlepší poměr kvality a ceny.

Pro řízení motorových vozidel v Indonésii potřebujete mezinárodní řidičský průkaz podle Vídeňské úmluvy. Stačí zajít na dopravní úřad, kam s sebou přinesete kromě svého řidičského oprávnění také svoji fotografii, a za částku 50 Kč Vám bude průkaz na počkání vystaven. Pozor ale na to, abyste v něm měli uvedeno řidičské oprávnění pro skupinu A. Jakmile takový doklad budete mít u sebe, s policií neočekávejte problémy (alespoň kvůli řidičáku). Problém by ale mohl nastat při nehodě, kdy bude Vaše pojišťovna možná podrobně zkoumat, zda jste jeli na motorce, na jejíž řízení máte platné doklady.

Ačkoliv všude kolem uvidíte jezdit nejen místní obyvatele bez helem, je taková jízda nejen zakázaná, ale je také zbytečným hazardem s Vaším zdravím. Prosíme Vás tedy ve Vašem vlastním zájmu, jezděte vždy s helmou.

Kde jsou na Bali nejhezčí pláže?

Tak tohle je opravdu těžká otázka. Na Bali najdete krásné pláže takřka všude, a proto je velice důležité přemýšlet spíše nad tím, co konkrétního od pláže očekáváte. Zajímá Vás šnorchlování? Klidné moře na koupání? Surf? Pláže si tedy rozdělíme podle jednotlivých kritérií.

KOUPÁNÍ A KLIDNĚJŠÍ VODA
Pro koupání v klidnějších vodách Vám na jihu ostrova rádi doporučíme hned 3 pláže. Nusa Dua, Timbis či Jimbaran. Na těchto plážích nejen bývají menší vlny, ale také se navíc jedná o pláže ryze písečné, proto je i koupání na nich příjemnější a bezpečnější. Co se severní strany ostrova týká, pak klidnější pláže najdete na západě ostrova v okolí Amedu či na východě poblíž ostrova Menjangan.

SURF
Surfování je kapitolou samo o sobě. Je potřeba si určitě uvědomit, zda jste surfař začátečník či již zdatný krotitel vln. V prvním případě bychom Vám doporučili pláže v Kutě a v tom druhém je rozumné sledovat aktuální podmínky pro surfování. Všeobecně se dá říct, že v období sucha je lepší se zaměřit na pláže na západní straně ostrova a v období dešťů pak spíše na východě.

ŠNORCHLOVÁNÍ A POTÁPĚNÍ
Šnorchlování a potápění jdou ruku v ruce, a pokud jedete na Bali, určitě byste neměli vynechat návštěvu Amedu či Menjanganu, kde najdete nejvíce korálů a jiných zajímavostí. Další místo, které stojí určitě za zmínku je pak ostrov Nusa Penida, který se nachází cca 30 minut lodí od Bali a kde je možné běžně potkat manty a v některých obdobích pak také velkou raritu – měsíčníka svítivého. Dalším místem, o kterém by nebylo na tomto místě dobré mlčet, jsou ostrovy Gili. Nacházejí se nedaleko Lomboku, ale z Bali jsou přesto velmi dobře dostupné a často navštěvované. Minimální čas, který je potřeba strávit na lodi, abyste se k ostrůvkům dostali, jsou dvě hodiny. Prosím, nezapomínejte ale na to, že oceán je nevyzpytatelný a cesta se tak může díky horším podmínkám protáhnout. Pokud podmínky nedovolí vyplutí menších a rychlejších lodí, je možné také využít přepravu trajektem (5-6 hodin), a to z Padangbai (Bali) do přístavu Lembar (Lombok). Poté ale bude ještě nutný přesun skrz ostrov (taxi), abyste se dostali do menšího přístavu Bangsal, odkud pak vyplouvá místní doprava směrem k ostrovům Gili Air, Gili Meno a Gili Travangan. U prostředního zmíněného najdete pod hladinou moře sousoší, kolem všech se pak nachází korály a je tu velká pravděpodobnost toho, že se setkáte se želvami.

BARVA PÍSKU
Lze říct, že na jihu ostrova můžete počítat převážně se žlutými plážemi, na severu pak s plážemi černými.

ÚTESY A VYHLÍDKY
Na Bali najdete velké množství útesů a vyhlídek. Pravdou ale je, že ta nejznámější ze všech, kterou zřejmě znáte z prospektů cestovních kanceláří, se nenachází na ostrově Bali, ale na již zmíněném ostrově Nusa Penida. Všeobecně je známá pod názvem T-rex beach.

RESTAURACE A ZÁPADY SLUNCE
Západy slunce jsou na Bali často nezapomenutelným zážitkem. Na západní straně ostrova najdete mnoho míst, ze kterých si je můžete vychutnat. Uvedeme Vám sem pouze několik málo příkladů: chrám Tanah Lot, útes nad pláží Dreamland či Balangan, pláž v Kutě nebo Canggu a v neposlední řadě nelze zapomenout na pláž Jimbaran. Tady navíc naleznete nejen největší rybí a seafood market, ale také nepřeberné množství restaurací, které nabízejí již sestavená menu právě z ryb a mořských plodů. Stoly jsou často umístěny přímo na pláži, a tak si můžete vychutnat nejen západ slunce, ale i skvělé jídlo.

NEBEZPEČÍ PROUDŮ
Na závěr bychom rádi zmínili možné nebezpečí mořských proudů, které jsou na některých místech velmi silné. Je potřeba si uvědomit, že se nacházíte u oceánu, a ne u Středozemního moře. Pokud se rozhodnete koupat na místě, kde nikdo další není, rozhodně tak prosím nečiňte sami. Bohužel musíme z vlastní zkušenosti konstatovat, že na některých místech ani zdatný plavec, který stále dosáhne nohama na dno, nemusí sílu proudu zvládnout. Prosím, ke koupání přistupujte s respektem.

Čím se na Bali platí a jak?

MĚNA
Platnou měnou celé Indonésie je indonéská rupie (IDR). Aktuální kurs najdete na www.google.com/finance/quote/CZK-IDR. Měna se stejně jako u nás dělí na mince a bankovky. Mince existují v hodnotě 100, 200, 500 a 1.000 IDR, bankovky pak v částkách 1.000 až 100.000 IDR).

SMĚNÁRNY A KURZY
Častým dotazem bývá, zda je lepší vzít si s sebou na dovolenou eura či dolary. Kurz je proměnlivý, takže je velmi těžké říct, která měna je pro Vás výhodnější. Ať už zvolíte jedno či druhé, důrazně Vám doporučujeme využívat služeb větších směnáren – ideálně takových, co mají uvnitř kamerový systém. Zde máte totiž minimální pravděpodobnost toho, že budete okradeni. Malým zastrčeným pultům, které jsou označeny jako směnárny, se raději vyhněte. Ačkoliv by Vás možná lákal lepší kurz, přepočítávání směněných peněz je náročné. Je to především proto, že nejvyšší bankovka má hodnotu přibližně 150 Kč.

VÝBĚRY Z BANKOMATU
Všeobecně platí, že na Bali bez problémů vyberete hotovost i z bankomatů. Pokud s sebou tedy nechcete vozit velký obnos cizí měny, jehož částka Vám pokryje celou dovolenou, je vybírání z bankomatů ideálním řešením. Nejlepší zkušenost tu máme s modrými bankomaty banky Mandiri (max. možnost výběru je 2.500.000 IDR), případně pak žlutými bankomaty Commonwealth Bank (max. výběr 3.000.000 IDR). Pokud byste potřebovali vybrat vyšší částku, není problém uskutečnit několik výběrů po sobě. Když se rozhodnete využívat výběrů peněž z bankomatů, i tak Vám doporučujeme vzít si s sebou menší obnos v hotovosti (tedy eura či dolary). Je to pouze pro případ, že by Vaše karta či bankomaty v nejbližším okolí nefungovaly. Před odjezdem na dovolenou pro jistotu zkontaktujte Vaši banku a informujte ji o tom, že se chystáte do Indonésie. Mohlo by se stát, že pokud to neuděláte, bude Vaše karta dočasně zablokována. Takové věci je lepší si pojistit předem, než je řešit odsud (už jen kvůli cenám hovorů).

Je na Bali pitná voda z kohoutku?

ROZHODNĚ NE. Prosím, tuto radu si opravdu vezměte k srdci a berte na vědomí, že z kohoutku na Bali teče pouze užitková voda. Lze v ní prát, koupat se, čistit zuby, mýt nádobí či vařit, rozhodně ji ale nepijte. Ani místní obyvatelé vodu z kohoutku nepijí.

Na každém rohu můžete koupit vodu a většina ubytování nabízí znovudoplnění Vaší lahve z galonu zdarma či za poplatek. Pokud tato možnost ve Vašem ubytování není, je možné tam standardně dokoupit balenou vodu. V případě, že jste si pronajali celý objekt, je pravděpodobné, že v něm najdete plné (či prázdné) galony. Ty je možné ve všech obchodech za částku cca 25.000 IDR vyměnit za plné.

Je na Bali potřeba adaptér/koncovka do zásuvky?

Každého českého cestovatele potěší, že na Bali není potřeba žádný adaptér ani jiná koncovka. Místní síť je v podstatě stejná jako ta naše. Jediné, s čím je občas potřeba počítat, jsou blackouty. Výpadky sítě nejsou žádnou výjimkou, proto Vám doporučujeme vzít si s sebou pro jistotu powerbanku. Tu určitě využijete i na cestách. Pro některé technické a technologické milovníky může být v pokoji málo zásuvek, pokud Vám tedy zbývá nějaký ten volný prostor ve Vašem zavazadle, přihoďte si do něj rozdvojku.

Kde a jakou si koupit SIM kartu?

Není efektivním řešením kupovat předražené balíčky dat od Vašeho českého operátora. Věřte tomu, že to se Vám nevyplatí. Mnohem levnější možností je zakoupení SIM místního operátora. Určitě je dobré vědět, že dnes velmi rozšířená a oblíbená aplikace WhatsApp může zůstat navázána na Vaše telefonní číslo, takže Vaše rodina, přátele a známí nebudou zmateni tím, že jim píše kdosi z cizího zahraničního čísla.

Z vlastní zkušenosti Vám doporučujeme využít operátora TELKOMSEL. SIM kartu můžete zakoupit ihned po přistání a kontrolách na letišti, to Vám ale nedoporučujeme. Tam totiž dostanete za mnohem vyšší částky méně dat. Stánky, kde lze pořídit SIM, jsou skoro všude. Pro zakoupení SIM karty si s sebou vezměte svůj pas i telefon, ve kterém budete SIM využívat. Standardně se u stánků anglicky domluvíte, případně se můžete obrátit na nás a my Vám vše pomůžeme zařídit.

Základní informace o Bali

  • Hlavní město: Denpasar
  • Rozloha: 5 780 km²
  • Počet obyvatel: 4,22 milionů
  • Jazyk: Indonéština, Balijština
  • Náboženství: Balijský hinduismus (přes 90 %), Islám, Křesťanství, Buddhismus
  • Časové pásmo: SEČ +7 (zimní čas), +6 (letní čas)
  • Měna: Indonéská rupie (IDR)
  • Telefonní předvolba: +62
  • Nejvyšší hora: Mount Agung (3 142 m. n. m.)

Kde koupit nejvýhodněji lístky na fastboat?

Ověřený způsob pro nákup lístků na loď, pokud se chystáte například na ostrovy Nusa Penida, Nusa Lembongan, Gili nebo Lombok, je přes formulář níže. Zároveň zde získáte většinou ty nejvýhodnější ceny. Více pak na www.fastboatbali.cz.

Powered by 12Go system
Top články

Výlet na vodopády Sekumpul

Vodopády Sekumpul na Bali © Filip Altman Uprostřed kopců severního Bali se skrývají prý největší zdejší…
ONLINE REZERVACE LETENEK
Místo odletu:
Místo příletu:
Datum odletu: (DD.MM.RRRR)
Datum návratu: (DD.MM.RRRR)

BALI POČASÍ

Top články

Výlet na vodopády Sekumpul

Vodopády Sekumpul na Bali © Filip Altman Uprostřed kopců severního Bali se skrývají prý největší zdejší…
ONLINE REZERVACE LETENEK
Místo odletu:
Místo příletu:
Datum odletu: (DD.MM.RRRR)
Datum návratu: (DD.MM.RRRR)