Gili Trawangan

Párty ostrov s písečnými plážemi a šnorchlováním se želvami

Největší a nejživější ze tří Gili ostrůvků, přezdívaný také Gili “T”. Přístav se nachází na jihovýchodě ostrova, kde je nejrušnější část plná barů, restaurací a obchodů. Celý dokola se dá objet na kole asi za půl hodiny. Větší klid je na severu ostrova, kde už potřebujete v noci na cestu baterku. Na ostrově nejsou žádná auta ani motorky, pohybovat se tu dá pešky, na kole nebo koňským povozem. Nadšení budou milovníci koček, protože ty tu jsou na každém kroku. Kolem celého ostrova jsou písečné pláže, ve vodě jsou však korály, takže boty do vody se určitě hodí. Moře bývá klidné a vlny jen malinké. Podél celého pobřeží se dá šnorchlovat nebo se potápět.

TIP: Domluvte si v některém stánku šnorchlovací výlet lodí s proskleným dnem kolem všech Gili ostrůvků. Plavba se dá domluvit na jednu až čtyři hodiny veřejnou (100.000 Rp) nebo soukromou loďkou. Zastaví vám na nejzajímavějších místech a půjčí šnorchlovací vybavení. Uvidíte krásné korály, turtle point plný mořských želv, potopený vrak lodi nebo podmořské sochy.

Jak se dostat na Gili Trawangan?

Na Gili Trawangan se dá dostat z Lomboku nebo z Bali fastboatem. Ty vyjíždí nejčastěji z Padangbai a cesta trvá asi hodinu a půl. Po cestě je při velkém štěstí možné spatřit i delfíny. Jedna cesta stojí cca 200.000 Rp. Při zpáteční cestě je možné si k ceně usmlouvat i shuttle bus, který vás odveze z přístavu do některého z míst na Bali.

Navštívit můžete také vedlejší ostrovy Gili Air nebo nejmenší Gili Meno.

Orientační vstupné

zdarma

Orientační cena lístku na fastboat

otevřený zpáteční lístek z Padang Bai za 400.000 Rp

Délka plavby

2 hodiny

Surfování

NE

Šnorchlování

ANO

Fotogalerie

Nebyly nalezeny žádné výsledky.

Podobné

Co navštívit v okolí?

BALI POČASÍ

Top články

Výlet na vodopády Sekumpul

Vodopády Sekumpul na Bali © Filip Altman Uprostřed kopců severního Bali se skrývají prý největší zdejší…
ONLINE REZERVACE LETENEK
Místo odletu:
Místo příletu:
Datum odletu: (DD.MM.RRRR)
Datum návratu: (DD.MM.RRRR)