BALIEXPLORING.com | Bali, Indonesia, Asia, Lombok, Gili Trawangan, Gili Meno, Gili Air, Nusa Penida, Nusa Lembongan, Kuta, Legian, Seminyak, Canggu, Jimbaran, Uluwatu, Nusa Dua, Sanur, Ubud, Amed, Lovina, Padangbai

Vodopády Sekumpul

Vysoké vodopády mezi zelenými skalními stěnami.

Zobrazit na mapě Zobrazit na mapě

Uprostřed kopců severního Bali se skrývají největší zdejší vodopády. Obklopí vás tu zelená příroda a hluk všemožného hmyzu mísící se s padající masou vody po strmých skalních stěnách. Přístup k vodopádu je možný ze dvou míst – hlavní parkování Sekumpul nebo vesnice Lemukih. Cesta dolů k vodopádům je celkem dlouhá a náročná, ale stojí za to. Asi dvacet minut od parkoviště je za základní vstupné vyhlídka na vodopády.

TIP: Průvodci jsou zde hlavně pro vaše bezpečí. Dávají pozor, pomáhají a radí kam šlápnout na kluzkých kamenech a kde není příliš hluboká řeka.

Odtud se (za příplatek a průvodce) pokračuje po krkolomných schodech ještě dalších dvacet minut dolů do rokle, kde se dá u vodopádů i koupat. Dole se musí přebrodit několik říček a když zafouká vítr, tak jste jako po sprše, takže nepromokavý obal na věci není k zahození.

Orientační vstupné
25.000 Rp na vyhlídku + sestup a průvodce ke smlouvání (120.000 Rp)
Časová náročnost
3,5 hodiny

Fotogalerie

Co navštívit v okolí?

Tipy na další vodopády